ROLETY ZEWNĘTRZNE

Biała roleta nadstawna na niebieskim tle

ROLETA NADSTAWNA

Zewnętrzne rolety nadstawne instaluje się zarówno w nowo wybudowanych obiektach, jak i tych modernizowanych. Ich zaletą jest to, że wydają się częścią okna, ponieważ skrzynka mechanizmu montowana jest zwykle wewnątrz mieszkania. Dzięki temu rolety okienne nadstawne stanowią dobre udogodnienie dla użytkowników. Ich funkcjonalność wynika z faktu, że są łatwe w serwisowaniu oraz pozwalają na konserwację w sposób bezinwazyjny. Montaż rolet należy jednak zaplanować już na etapie budowy lub remontu. Osłony są bowiem mocowane bezpośrednio na ramie. W związku z tym montaż rolet wymaga uwzględnienia w projekcie specjalnego miejsca w otworze okiennym.

Chcąc zastosować zewnętrzne rolety nadstawne w modernizowanym budynku, zwykle powiększa się otwór okienny lub pomniejsza wysokość okien o wielkość skrzynki rolety. Skrzynię można ukryć, zabudowując ją całkowicie albo częściowo. Warto jednak mieć na uwadze, że niezabudowanie umożliwia wykończenie. Dzięki temu rolety zewnętrzne nadstawne nie psują wystroju wnętrza, a jedynie stanowią jego uzupełnienie. Najlepiej sprawdzają się przy oknach, których grubość ramy okiennej nie przekracza 95 mm. Jeśli chodzi o rolety zewnętrzne, szczególnie ciekawym udogodnieniem jest duży wybór co do metody obsługi. W zależności od preferencji można nimi sterować ręcznie za pomocą taśmy lub zdalnie, wykorzystując do tego przełącznik albo pilot.

ROLETA STANDARD

Zewnętrzna roleta w standardowej formie sprawdza się doskonale na istniejących już oknach lub elewacji. W zależności od wielkości okna, dostosowywany jest odpowiedni sposób montażu rolet oraz ich wysokość i rodzaj pancerza. Zastosowanie osłon zewnętrznych przynosi dodatkowe korzyści pod względem izolacji termicznej. Opuszczone rolety zewnętrzne odgradzają otwory budynku od warunków zewnętrznych, a profile uzupełnione sztywną pianką poliuretanową dodatkowo chronią przed przenikaniem ciepła. Dzięki temu budynek jest dodatkowo chroniony przed nadmiernym nagrzaniem lub wychłodzeniem.

Biała roleta standard na niebieskim tle

To oszczędność energii cieplnej, ponieważ zimą ogranicza potrzebę dogrzewania wnętrza, a latem zmniejsza zapotrzebowanie na klimatyzację. To sprawia, że żaluzje zewnętrzne w systemie standardowym są świetnym rozwiązaniem ze względu na ekonomię. Z kolei, dzięki prostemu montażowi i łatwej obsłudze, stanowią praktyczny i funkcjonalny element przy codziennym użytkowaniu. Żaluzje zewnętrzne wyróżnia także przemyślana konstrukcja, która sprawia, że są one niezwykle praktycznym dopełnieniem rolet montowanych wewnątrz budynków. Żaluzje w wymiarze standardowym zapewniają wszelkie niezbędne funkcje obecne w nowoczesnych instalacjach. Dla jeszcze większego komfortu dostępne są wersje wyposażone w moskitiery. Rolety te będą więc zapewniały nie tylko osłonę przed światłem i izolację termiczną, ale również skuteczną barierę przed owadami.

Biała roleta intermo na niebieskim tle

ROLETA INTERMO

Co charakteryzuje roletę zewnętrzną Intermo? To połączenie standardowej rolety zewnętrznej z nadstawną. Co więcej, w odróżnieniu od tego drugiego systemu, montaż nie wymaga poszerzania otworu okiennego ani pomniejszania wymiarów okna. Na życzenie Klienta instalację można wyposażyć w moskitierę. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest efekt wizualny, bowiem roleta sprawia wrażenie, jakby była częścią okna. Nie burzy ogólnego wystroju. Sposób instalacji systemu w żaden sposób nie narusza konstrukcji okna, drzwi czy nadproża, a więc i szczelności budynku.

Rolety nakłada się bowiem przed oknem, unikając pustych przestrzeni. Skrzynka pozostaje na zewnątrz, a po otynkowaniu, staje się praktycznie niewidoczna. Rolety okienne Intermo zapewniają dostęp serwisowy lub konserwacyjny za sprawą klapy rewizyjnej umieszczonej w dolnej części skrzynki rolety. Z kolei prowadnice mogą być częściowo zabudowane lub dopasowane kolorystycznie razem z szynami tynkowymi do koloru okna.

Łączniki RR są używane do montażu armatury w różnych rodzajach rurociągów. Nie trzeba znać specjalnych sposobów łączenia rur, aby zrobić to sprawnie. Dzięki rosnącej gamie łączników i akcesoriów naprawczych możliwa jest stała rozbudowa i eksploatacja sieci wodociągowych. W naszym asortymencie można znaleźć łączniki rurowe RR o DN 80, 100 i 150. Dostępnych jest też kilka typów rur. O tym, które zostaną ze sobą połączone, decyduje klient. Warto zaznaczyć, że ich zewnętrzne średnice różnią się w zależności od wybranego materiału.

TYP MONTAŻU A

TYP MONTAŻU B

TYP MONTAŻU C