ROLETY ZEWNĘTRZNE I ICH RODZAJE – ZAPRASZAMY DO NASZEGO BIURA W TORUNIU

Biała roleta nadstawna na niebieskim tle

ROLETA NADSTAWNA – TORUŃ

Zewnętrzne rolety nadstawne instaluje się zarówno w nowo wybudowanych obiektach, jak i tych modernizowanych. Ich zaletą jest to, że wydają się być integralną częścią okna, ponieważ skrzynka mechanizmu montowana jest zwykle wewnątrz mieszkania. Dzięki temu rolety zewnętrzne nadstawne stanowią dobre udogodnienie dla użytkowników. Ich funkcjonalność wynika z faktu, że są łatwe w serwisowaniu oraz pozwalają na konserwację w sposób bezinwazyjny. Montaż rolet należy jednak zaplanować już na etapie budowy lub remontu. Osłony te są bowiem mocowane bezpośrednio na ramie. W związku z tym montaż rolet wymaga uwzględnienia w projekcie specjalnego miejsca w otworze okiennym. W razie problemów z montażem oferujemy wsparcie naszych pracowników na terenie Torunia i okolic.

Chcąc zastosować zewnętrzne rolety nadstawne w modernizowanym budynku, zwykle powiększa się otwór okienny lub pomniejsza wysokość okien o wielkość skrzynki rolety. Skrzynię można ukryć, zabudowując ją całkowicie albo częściowo. Warto jednak mieć na uwadze, że niezabudowanie umożliwia wykończenie. Dzięki temu rolety zewnętrzne nadstawne nie psują wystroju wnętrza, a jedynie stanowią jego uzupełnienie. Najlepiej sprawdzają się przy oknach, których grubość ramy okiennej nie przekracza 95 mm. Jeśli chodzi o rolety zewnętrzne, szczególnie ciekawym udogodnieniem jest duży wybór, co do metody obsługi. W zależności od preferencji można nimi sterować ręcznie za pomocą taśmy lub zdalnie, wykorzystując do tego przełącznik albo pilot. Idealnym uzupełnieniem, szczególnie w lecie jest dodatkowy montaż żaluzji zewnętrznych. Oprócz tego, że zapewniają prywatność, to także zabezpieczają przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

ROLETA STANDARD – SZEROKI WYBÓR W TORUNIU

Zewnętrzna roleta w standardowej formie sprawdza się doskonale na istniejących już oknach lub elewacji. W zależności od wielkości okna, dostosowywany jest odpowiedni sposób montażu rolet oraz ich wysokość i rodzaj pancerza. Zastosowanie tego typu osłon przynosi dodatkowe korzyści pod względem izolacji termicznej. Opuszczone rolety zewnętrzne odgradzają otwory budynku od warunków zewnętrznych, a profile uzupełnione sztywną pianką poliuretanową dodatkowo chronią przed przenikaniem ciepła. Dzięki temu budynek jest chroniony przed nadmiernym nagrzaniem lub wychłodzeniem.

Biała roleta standard na niebieskim tle

To oszczędność energii cieplnej, ponieważ zimą ogranicza potrzebę dogrzewania wnętrza, a latem zmniejsza zapotrzebowanie na klimatyzację. To sprawia, że żaluzje zewnętrzne w systemie standardowym są świetnym rozwiązaniem ze względu na ekonomię. Z kolei, dzięki prostemu montażowi i łatwej obsłudze, stanowią praktyczny i funkcjonalny element przy codziennym użytkowaniu. Żaluzje zewnętrzne wyróżnia także przemyślana konstrukcja, która sprawia, że są one niezwykle praktycznym dopełnieniem rolet montowanych wewnątrz budynków.

W naszym sklepie w Toruniu znajdziesz żaluzje w wymiarze standardowym. Zapewniają one niezbędne funkcje obecne w nowoczesnych instalacjach. Dla jeszcze większego komfortu, dostępne są wersje wyposażone w moskitiery. Rolety te będą więc zapewniały nie tylko osłonę przed światłem i izolację termiczną, ale również skuteczną barierę przed owadami.

Biała roleta intermo na niebieskim tle

ROLETA INTERMO – WYBIERZ NAJLEPSZY WARIANT W TORUNIU

Oferujemy również inne modele tego rodzaju osłon okiennych. Popularnym wśród użytkowników produktem jest roleta zewnętrzna Intermo. To połączenie standardowej rolety z nadstawną. Co więcej, w odróżnieniu od tego drugiego systemu, montaż nie wymaga poszerzania otworu okiennego ani pomniejszania wymiarów okna. Na życzenie Klienta instalację można wyposażyć w moskitierę. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest efekt wizualny. Roleta zewnętrzna Intermo sprawia bowiem wrażenie, jakby była częścią okna. Nie burzy ogólnego wystroju. Sposób instalacji systemu w żaden sposób nie narusza konstrukcji okna, drzwi czy nadproża, a więc i szczelności budynku.

Rolety nakłada się bowiem przed oknem, unikając pustych przestrzeni. Skrzynka pozostaje na zewnątrz, a po otynkowaniu, staje się praktycznie niewidoczna. Rolety okienne Intermo zapewniają dostęp serwisowy lub konserwacyjny za sprawą klapy rewizyjnej umieszczonej w dolnej części skrzynki rolety. Z kolei prowadnice mogą być częściowo zabudowane lub dopasowane kolorystycznie razem z szynami tynkowymi do koloru okna. Dodatkowo zamontowanie moskitiery skutecznie zabezpieczy przed niechcianymi owadami w domu. Warto podkreślić, że jej gęsty splot nie blokuje przepływu powietrza. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem klientów z Torunia i okolic. Nie zamykamy się jednak wyłącznie na rynek lokalny, działamy na terenie całej Polski.

Alternatywy dla rolet w Toruniu – żaluzje zewnętrzne i moskitiery

Nadejście letnich ciepłych dni najczęściej cieszy, jednak wraz ze wzrostem temperatur w naszych domach zaczynają pojawiać się owady. Potrzebujesz skutecznej ochrony przed natrętnymi muchami i komarami? Moskitiery to idealne rozwiązanie dla Ciebie! W Toruniu możesz znaleźć szeroki wybór wysokiej jakości osłon okiennych, które zapewnią Ci spokojny wieczór i sen bez uciążliwych insektów. Moskitiery montuje się dzięki aluminiowym haczykom. To sprawia, że można je także bardzo łatwo zdemontować, by przechować je w czasie zimowym. Szukasz moskitiery na wymiar, dopasowanej do Twojej wnęki okiennej? Odwiedź naszą firmę w Toruniu. Przedstaw nam swoje oczekiwania i potrzeby, wybieraj spośród szerokiego oferty produktów. W naszym sklepie w Toruniu można znaleźć również żaluzje zewnętrzne, dzięki którym można regulować dostęp światła do wnętrza swojego domu. Umożliwiają one precyzyjną kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach.

TYP MONTAŻU A

TYP MONTAŻU B

TYP MONTAŻU C