BLACHA OCYNKOWANA

Blacha ocynkowana

Zewnętrzne parapety stalowe wykonywane z blachy ocynkowanej produkowane są z wysokiej jakości blach koncernu Arcelor Mittal. Charakteryzują się one wytrzymałością oraz odpornością na korozję. Zadaniem parapetu zewnętrznego jest odprowadzanie wody od płaszczyzny ściany, by uchronić ją przed zaciekawi i zawilgoceniem. Dlatego też musi być odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i promieniowanie słoneczne.

W procesie produkcji niezwykle ważny jest etap chemicznej obróbki detalu. Chcąc zapewnić parapetom z blachy ocynkowanej wieloletnią trwałość, w trakcie produkcji poddawany jest specjalnym procesom chemicznym, w tym lakierowaniu proszkowemu. Dzięki temu blachę można wybarwić w różnych kolorach, w zależności od preferencji klienta i dopasowania do designy budynku.

Parapety stalowe z blachy ocynkowanej są niezwykle trwałe, a ich żywotność określa się na około 20-30 lat przy zachowaniu właściwej konserwacji. Aby blacha zachowywała swój kolor i pozostawała odporna na warunki należy systematycznie ją malować farbami do ocynku. Parapety z blachy ocynkowanej są stosunkowo tanie, wciąż prezentując się estetycznie, zwłaszcza, że są dostępne w kolorach standardowych oraz drewnopodobnych. Do parapetów stalowych polecane są zaślepki z aluminium lub z PCV, które także mają wpływ na trwałość.

Parametry
Kolory standardowe
Kolory standardowe
Na życzenie klienta możemy wykonać parapet w dowolnym kolorze z palety RAL.
blacha ocynkowa - parapet