DĄB AS

Paleta wyboru

Jeśli szukają państwo eleganckiej alternatywy dla drewnianego parapetu, polecamy parapety Dąb-As. Wykonuje się je z płyty wiórowej o grubości 25mm fornirowanej cienką na 2mm warstwą dębu naturalnego. Całość parapetu zostaje pokryta lakierem poliuretanowym lub bejcą. Dzięki temu parapet doskonale imituje elegancję czysto dębowego produktu, a przy tym jest znacznie tańszy. Co więcej dębowy fornir można wybarwić na wiele różnych kolorów, dopasowując go do wnętrza.

W jaki sposób powstaje parapet w stylu Dąb As? Fornirowana płyta powstaje z połączenia klejem okleiny naturalnej, czyli cienkich pasów drewna z płytą wiórową. Pod wysokim ciśnieniem sprasowuje się oba te elementy, dzięki czemu zostają one na stałe połączone i przez to trwałe. Warto pamiętać, że drewniany fornir zachowuje swoje właściwości i dlatego jest czuły na wilgoć i promieniowanie słoneczne, tak jak każdy inny drewniany parapet. Z uwagi na to należy je bejcować i lakierować.

Parapety drewniane są niezwykle estetyczne i z łatwością dodają wnętrzu elegancji, dlatego parapety fornirowane Dąb As cieszą się popularnością, ponieważ osiągają zbliżony efekt estetyczny, a przy tym są znacznie tańsze. Co ważne fornir okrywa płytę wiórową dwustronnie, oklejając wszystkie płaszczyzny. Dzięki temu różnice pomiędzy parapetem Dąb As, a parapetem całkowicie drewnianym są praktycznie niewidoczne.

Podstawowe Parametry
parapet dąb as - Stolmar Toruń