SALAMANDER

SALAMANDER STREAMLINE 76

Okna wykonane w systemie Salamander Streamline 76 to okna niezwykle odporne na działanie czynników zewnętrznych, które zapewniają izolację termiczną i akustyczną na wysokim poziomie. Swoją wytrzymałość na warunki atmosferyczne oraz łatwość w utrzymaniu czystości zawdzięczają najwyższej jakości materiałowi PVC. Charakteryzują się białym kolorem, co nadaje im cieszącą oko estetykę, jednak dla doskonałego wykończenia, które dopasuje się do designu wnętrz lub elewacji można zastosować specjalne okleiny. Jedno- i dwustronne okleiny dostępne są w różnych kolorach gładkich, a także drewnopodobnych.

System Salamander Streamline 76 już w standardzie zapewnia elementy, które wskazują na jego bezpieczeństwo. W standardzie są to czopy utrudniające włamanie z regulacją docisku, blokada błędnego położenia klamki oraz punkty antywyważeniowe w każdym ze skrzydeł. To istotne elementy zważywszy na to, jak ważna jest ochrona. Co więcej odpowiedni docisk gwarantuje również szczelność oraz bardzo lekkie funkcjonowanie okna. Okucie Multi-Matic stosowane w systemie Streamline 76 zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, które można dodatkowo wspomóc systemami alarmowymi.

Z kolei właściwa izolacja termiczna przyczynia się do energooszczędności okien. Dzięki głębokości profilu na 76mm, dwóm uszczelkom oraz jednokomorowemu pakietowi szybowemu te okna skutecznie chronią przed uciekaniem ciepła. Z uwagi na to system sprawdza się także w izolacji akustycznej, co także może zostać wzmocnione dodatkowym pakietem trzyszybowym i ciepłą ramką dystansową. To gwarantuje jeszcze lepsze wyniki w kategorii energooszczędności, dzięki zminimalizowaniu strat energii cieplnej.

SPECYFIKACJA

okna salamander streamline 76 - wysokiej jakości okna PCV

SALAMANDER BLUEVOLUTION 82

Okna w systemie Salamander Bluevolution 82 to przed wszystkim oszczędność energii dzięki niskiej izolacji termicznej połączonej z innowacyjną technologią. Już w standardzie potrójny system uszczelniania, dwukomorowy pakiet ciepłych szyb i sześciokomorowa budowa profilu zapewniają trwałą izolację, która chroni przed utratą ciepła. Za sprawą zabudowy o głębokości 82mm możliwe jest szklenie pakietami do 53mm szerokości. Okno w systemie Bluevolution 82 może bez przeszkód stać się oknem w kategorii energooszczędnych zwłaszcza, jeżeli dodatkowo zostanie uzupełnione o ciepłą ramkę dystansową. Dzięki temu okno jeszcze lepiej strzeże izolacji termicznej, a więc zachowuje ciepło i obniża ryzyko zbierania się na szybach kropel wodnych w wyniku kondensacji pary wodnej.

SPECYFIKACJA

Dodatkowym atutem okien w systemie Salamander Bluevolution 82 jest ich estetyka. Tak samo jak w przypadku innych systemów Salamander, Bluevolution 82 dostępny jest do kupienia na rdzeniach: białym, brązowym, karmelowym lub antracytowym. Co więcej z łatwością dopasowuje się do designu wnętrz dzięki szerokiej gamie kolorowych jedno- lub dwustronnych oklein piaskowych lub o strukturze drewna. Dla jeszcze większej estetyki można zastosować okucie kryte, w którym elementy okucia zostają zasłonięte we wrębie okna. Schowane mogą być też inne elementy funkcjonalne, np. zawiasy czy drążki napędowe. Z kolei dwuskrzydłowe okna w systemie Bluevolution 82 mają okucia centralne, z optycznym położeniem klamki w osi symetrii okna.

Stosowane standardowo okucie Multi-Matic oraz  solidne, stalowe wzmocnienie i głębokość zabudowy gwarantują, że okna zachowują najwyższy standard bezpieczeństwa. Ponadto specjalne punkty antywyważeniowe, czopy z regulacją docisku i blokada błędnego położenia klamki utrudniają włamania i zniszczenia okien. Oprócz bezpieczeństwa, regulacja docisku zapewnia szczelność oraz gładkie funkcjonowanie, automatycznie dostosowując się do luzu wrębowego.

Salamander Bluevolution - okna z ciepłą ramką

SALAMANDER BLUEVOLUTION 92

Okna Bluevolution 92 to wśród okien w systemach Salamander zapewniają najlepszą termoizolację. Profil o głębokości 92mm, trzy uszczelki oraz dwukomorowy pakiet szybowy oferowane już w standardzie skutecznie chronią przed uciekaniem ciepła z wnętrza. Wykorzystując system okien Bluevolution 92 można osiągnąć efekt budynku pasywnego, czyli najbardziej energooszczędnego. Szczególnie, jeżeli dodatkowo wyposaży się je w ciepłą ramkę dystansową, wzbogaconą warstwą specjalnej folii oraz zastosowanie trzykomorowego pakietu szybowego. Ramka dystansowa wyeliminuje przenikanie pary wodnej lub gazów i zapewni szczelność okien na wiele lat. Z kolei pakiet szybowy ułatwi utrzymywanie komfortowej temperatury wewnątrz pomieszczeń, bez konieczności korzystania z klimatyzacji.

Okna w systemie Salamander Bluevolution 92 są niezwykle estetyczne, dzięki śnieżnobiałym, błyszczącym profilom z najwyższej jakości PVC. Dla idealnego dopasowania designu możliwe jest oklejenie ich specjalnymi okleinami dekoracyjnymi w różnych kolorach gładkich oraz imitujących drewno. Okleiny mogą zostać położone jednostronnie lub dwustronnie w zależności od preferencji. Na estetykę okien dodatkowo wpłynie dobór okucia, które może zostać schowane w luzie wrębowym. Jako profile klasy A, czyli najwyższej, zapewniają stabilność konstrukcji, bez odkształceń ram i skrzydeł. Co więcej są bardzo odporne na wpływ warunków atmosferycznych oraz łatwe w utrzymywaniu czystości.

Tak jak w przypadku pozostałych okien w systemie Salamander, Bluevolution 92 jest wyposażony w punkty antywyważeniowe, blokadę błędnego położenia klamki oraz antywłamaniowe czopy z regulacją docisku. Doskonały garnitur okuciowy Multi-Matic zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony. Dodatkowo okna można wyposażyć w systemy alarmowe, które uruchomią się w wypadku przesunięć okucia, czy stłuczenia szyby.

SPECYFIKACJA

Ulotka