CIEPŁA RAMKA

W odróżnieniu od standardowych międzyszybowych ramek aluminiowych, ciepłe ramki Swisspacer likwidują mostki termiczne. Ponadto wpływają na stronę estetyczną okna, zwłaszcza, jeśli jest ono wykonane w drewnopodobnej okleinie po obu stronach okna. Do wyboru jest 5 kolorów (biały, szary, czarny, jasny brąz, ciemny brąz).

CIEPŁY MONTAŻ

Ciepły montaż okien, nazywany także montażem warstwowym, to metoda pozwalająca znacznie udoskonalić parametry izolacyjne miejsca styku okna z murem poprzez dodatkowe zabezpieczenie warstwy izolacji cieplnej. W uproszczeniu polega ona na dodaniu dwóch warstw izolacyjnych: zewnętrznej i wewnętrznej, przy czym od wewnątrz musi to być warstwa paroszczelna, od zewnątrz zaś – paroprzepuszczalna, lecz zabezpieczająca przed przenikaniem wody nawet podczas obfitych opadów. Do montażu tą metodą należy zatrudniać wyłącznie wykwalifikowane ekipy, gdyż prace wymagają doświadczenia i precyzji.

OKNA PASYWNE

Okna pasywne są bezpośrednio związane z koncepcją budownictwa pasywnego. Jednym z podstawowych założeń tego systemu jest zapewnienie wysokiej izolacyjności termicznej przy wykorzystaniu alternatywnych źródeł ciepła, takich jak promieniowanie cieplne Słońca i ciepło wydzielane przez mieszkańców domu, oraz urządzenia domowe. System budownictwa pasywnego, oprócz obniżenia kosztów energii, gwarantuje także skuteczniejszą ochronę środowiska naturalnego.

Budownictwo pasywne, polegające na skutecznym połączeniu szczelności budynku, izolacyjności ciepła i zintegrowanej wentylacji powoduje minimalizację strat ciepła, z jednej strony, i optymalizację zysków ciepła, z drugiej. Taki system jest z pewnością inwestycją, która się opłaca.