CIEPŁA RAMKA

W odróżnieniu od standardowych międzyszybowych ramek aluminiowych, ciepłe ramki Swisspacer likwidują mostki termiczne. Ponadto wpływają na stronę estetyczną okna, zwłaszcza, jeśli jest ono wykonane w drewnopodobnej okleinie po obu stronach okna. Do wyboru jest 5 kolorów:

  • biały
  • szary
  • czarny
  • jasny brąz
  • ciemny brąz

CIEPŁY MONTAŻ

Ciepły montaż okien, nazywany także montażem warstwowym, to metoda pozwalająca znacznie udoskonalić parametry izolacyjne miejsca styku okna z murem poprzez dodatkowe zabezpieczenie warstwy izolacji cieplnej. W uproszczeniu polega ona na dodaniu dwóch warstw izolacyjnych: zewnętrznej i wewnętrznej, przy czym od wewnątrz musi to być warstwa paroszczelna, od zewnątrz zaś – paroprzepuszczalna, lecz zabezpieczająca przed przenikaniem wody nawet podczas obfitych opadów. Do montażu tą metodą należy zatrudniać wyłącznie wykwalifikowane ekipy, gdyż prace wymagają doświadczenia i precyzji.

Równie ważne jest przygotowanie powierzchni ościeża. W procesie ciepłego montażu wykorzystywane są folie w postaci taśm przylepnych oraz taśmy rozprężne, które mają zupełnie inne wymogi niż sama pianka montażowa – można je trwale zamocować jedynie do równego i gładkiego podłoża.

OKNA PASYWNE

Okna pasywne są bezpośrednio związane z koncepcją budownictwa pasywnego. Jednym z podstawowych założeń tego systemu jest zapewnienie wysokiej izolacyjności termicznej przy wykorzystaniu alternatywnych źródeł ciepła, takich jak promieniowanie cieplne Słońca i ciepło wydzielane przez mieszkańców domu, oraz urządzenia domowe. System budownictwa pasywnego, oprócz obniżenia kosztów energii, gwarantuje także skuteczniejszą ochronę środowiska naturalnego.

Okna pasywne charakteryzują się niższym współczynnikiem przenikania ciepła, który wynosi nawet do 0,5 W/m2K. Dla porównania, współczynnik Ug w oknach tradycyjnych wynosi około 1,4 W/m2K. Dzięki takim właściwościom, okna pasywne lepiej izolują pomieszczenia i zapewniają wyższy komfort cieplny. Jednak, oprócz oszklenia, istotną rolę w systemie pasywnych okien, odgrywają takie elementy jak:

  • izolacja ościeżnicy, która dzięki głębszemu osadzeniu zapobiega utracie ciepła przy krawędziach szyby;
  • mostki cieplne wykonane najczęściej z aluminium;
  • łączenia okna ze ścianą.

Okna pasywne zapobiegają utracie ciepła, którego niestandardowe źródła mają wpływ na redukcję wydatków na ogrzewanie mieszkania. Zastosowanie okien pasywnych w budynkach jednorodzinnych ma wpływ na lepszą symetrię promieniowania. W porze letniej, w domach panuje przyjemny klimat, gdyż ciepło z zewnątrz zostaje zatrzymane przez okna. Natomiast w zimę ciepło wytwarzane przez słońce, ludzi i urządzenia cyrkuluje w środku budynku.

Budownictwo pasywne, polegające na skutecznym połączeniu szczelności budynku, izolacyjności ciepła i zintegrowanej wentylacji powoduje minimalizację strat ciepła, z jednej strony, i optymalizację zysków ciepła, z drugiej. Taki system jest z pewnością inwestycją, która się opłaca.

Strona używa plików cookies.
Ok