ROLETY ZEWNĘTRZNE

ROLETA NADSTAWNA

Zewnętrzne rolety nadstawne to rolety, które instaluje się zarówno w nowobudowanych obiektach oraz w tych modernizowanych. Zaletą rolet nadstawnych jest to, że wydają się być częścią okna, ponieważ zwykle skrzynka rolety montowana jest wewnątrz mieszkania. To dobre udogodnienie, dlatego że ułatwia serwisowanie oraz bezinwazyjną konserwację. Montaż rolet nadstawnych warto zaplanować ze względu na to, że musi znaleźć się dla nich miejsce w otworze okiennym, ponieważ zakłada się je na ramie okiennej. 

Chcąc zastosować zewnętrzne rolety nadstawne w modernizowanym budynku zwykle powiększa się otwór okienny lub pomniejsza wysokość okien o wielkość skrzynki rolety.

Skrzynię rolety można ukryć, zabudowując ją całkowicie albo częściowo. Z kolei niezabudowanie umożliwia wykończenie. Dzięki temu nie psują wystroju wnętrza, a jedynie stanowią jego uzupełnienie. Nadstawne rolety najlepiej sprawdzają się przy oknach, których grubość ramy okiennej jest nie większa niż 95mm. Dużym udogodnieniem przy tego typu roletach są sposoby obsługi. Można zamontować obsługę ręczną przy pomocy taśmy albo obsługę elektryczną do której dopasowany jest przełącznik lub pilot.

ROLETA STANDARD

Roleta zewnętrzna w standardowej formie sprawdza się doskonale na istniejących już oknach lub elewacji. W zależności od wielkości okna dostosowywany jest sposób montażu oraz wysokość rolety i rodzaj pancerza. Założenie rolet zewnętrznych przynosi dodatkowe korzyści pod względem izolacji termicznej. Opuszczona roleta odgradza otwory budynku od warunków zewnętrznych, a profile uzupełnione sztywnią pianką poliuretanową, dodatkowo chronią przed przenikaniem ciepła. Dzięki temu budynek jest dodatkowo chroniony przed nadmiernym nagrzaniem oraz przed wychłodzeniem.

To oszczędność energii cieplnej, ponieważ zimną ogranicza potrzebę dogrzewania wnętrza, a latem zmniejsza zapotrzebowanie na prace klimatyzacji.

To sprawia, że rolety zewnętrzne w systemie standardowym są prostym rozwiązaniem ekonomicznym, a przy tym są łatwe w użyciu i montażu pod względem technicznym. Dla jeszcze większego komfortu dostępne są wersje z moskitierą i bez niej.

TYP MONTAŻU A
  • Roleta zewnętrzna w całości montowana jest na elewacji budynku
  • Napęd (taśma lub linka) wyprowadzone są tyłem skrzynki, a poprzez otwór w ścianie do wnętrza pomieszczenia
  • Montaż ten wykonujemy po zamontowaniu okna
TYP MONTAŻU B
  • Cała roleta umieszczona jest na ramie okiennej
  • Wyjście napędu (linki) jest przez ramę okienną
  • Do wnęki okiennej należy wkładać skrzynkę rolety z nałożonymi prowadnicami
TYP MONTAŻU C
  • Roleta montowana jest we wnękę okienną odwrócona
  • Pomiędzy roletą zewnętrzną, a oknem musi znaleźć się miejsce do otwarcia klapy rewizyjnej
  • Pancerz rolety również jest odwrócony (od zewnątrz widzimy jego tył)

ROLETA INTERMO

Roleta zewnętrzna Intermo to połączenie standardowej rolety zewnętrznej z roletą nadstawną. Co więcej w odróżnieniu od systemu nadstawnego, przy montażu nie trzeba poszerzać otworu okiennego ani pomniejszać wymiaru okna. Zaletą tego systemu jest wizualny wygląd rolety nadstawnej, gdzie roleta wydaje się być częścią okna. Daje to niezwykle estetyczny efekt.

 

Sposób montażu nie narusza konstrukcji okna, drzwi czy nadproża, a więc też szczelności budynku. Rolety nakłada się przed oknem, unikając pustych przestrzeni. Skrzynka rolety pozostaje na zewnątrz, a po otynkowaniu staje się praktycznie niewidoczna. Dostęp serwisowy lub konserwacyjny umożliwia klapa rewizyjna umieszczona w dolnej części skrzynki rolety. Z kolei prowadnice mogą być częściowo zabudowane lub dopasowane kolorystycznie razem z szynami tynkowymi do koloru okna.

Zewnętrzna roleta Intermo łączy w sobie cechy rolet standardowych i nadstawnych także pod względem oszczędzania energii cieplnej, ponieważ pancerz uzupełniany jest pianką poliuretanową, która stanowi skuteczną izolację termiczną. Również pod względem obsługi, przy roletach Intermo można zastosować obsługę ręczną, taśmową albo elektryczną sterowaną przełącznikiem lub pilotem. Dodatkowym plusem jest możliwość wyboru rolety z moskitierą lub bez niej.